חברי ההנהלה


ניצן יוצר - יו"ר האגודה

עובד בתחום התחבורה מאז שנת 1993. בעל תואר ראשון בכלכלה מאוניברסיטת תל-אביב, תואר שני במדיניות ציבורית מאוניברסיטת תל-אביב ותואר שני מאוניברסיטת הארווארד/בי"ס קנדי לממשל במינהל ציבורי.

ככלכלן ראשי ומנהל הכספים של חברת "כביש חוצה ישראל" ריכז את הטיפול בהיבטים המסחריים, המשפטיים והטכניים של מערכת האגרה, המימון והתפעול של כביש 6. במסגרת זו נוצרו הסכם ה-BOT ומערכת האגרה הראשונים בישראל.

כראש "מנהלת נתיבים מהירים" יזם, תכנן וניהל את פרויקט ה"נתיב המהיר" על כביש 1 עד לפתיחתו לשירות הציבור. כמו-כן יזם, תכנן וניהל את תכנון מערכת הנתיבים המהירים במטרופולין תל-אביב עד הוצאת הפרויקט למכרז.

יזם, תכנן וניהל את פרויקט "נעים לירוק" בין השנים 2010 - 2017.


דוד קנטורוביץ' - מזכיר האגודה

מתכנן תחבורה, בעל תואר ראשון (.B.Sc) בגאופיזיקה ומדעים פלנטריים מאוניברסיטת תל-אביב. עובד בתחום תכנון התחבורה הציבורית מזה למעלה מ-20 שנים. משמש כמנהל תחום תכנון תפעולי בצוות התכנון של מינהלת התחבורה הציבורית.

בשנים 2007-2015 שימש כמנהל תחום בכיר תחבורה ציבורית בצוות תוכנית אב לתחבורה ירושלים. במסגרת תפקיד זה ריכז את תכנון התחבורה הציבורית המשלימה לקווי הרכבת הקלה בירושלים וכן את התכנון השוטף של התחבורה הציבורית במטרופולין ירושלים.

לפני כן שימש כמתכנן תחבורה ציבורית ביחידה לתכנון אסטרטגי באגד וכן כמתכנן תחבורה ציבורית במינהלת תחבורה ציבורית. במסגרת מינהלת התחבורה הציבורית עסק בתכנון תחבורה ציבורית לערים באר שבע, ביתר עילית, מודיעין וישובים נוספים.

שימש כחבר בצוות העבודה לכתיבת הנחיות תכנון תחבורה ציבורית עבור הרשות הארצית לתחבורה ציבורית.


פרופ' אראל אבינרי

פרופסור מן המניין באפקה - המכללה האקדמית להנדסה בתל אביב. בעל תואר שני ודוקטורט בתחבורה מהטכניון, תואר ראשון הנדסת תעשיה וניהול מהטכניון. היה פוסט-דוקטורנט באונ' בן-גוריון. בשנים 2004-2012 שימש כחבר סגל במרכז לתחבורה וחברה באוניברסיטת מערב אנגליה, בריסטול. ב-2012 הצטרף לסגל האקדמי של מכללת אפקה, שם הוא עומד בראש התוכנית לתואר שני בהנדסת אנרגיה, ובראש ACITRAL – המרכז לתשתיות תחבורה ולוגיסטיקה (www.acitral.co.il)

חוקר את ההשפעות על התנהגויות תחבורה, כיצד לחזות התנהגות, וכיצד לעצב שיטות וכלים לשינוי התנהגות, תוך שימוש במגוון גישות של מחקר, תצפית ומידול. חוקר את רציונאליות מוגבלת בהתנהגויות תחבורה, האפקט של מידע על קבלת החלטות, והאינטראקציות החברתיות שבין משתמשי תחבורה.

שימש כמנהל פרויקטים ויועץ עבור עשרות חברות פרטיות, ארגונים ממשלתיים ועירוניים בתחומי תחבורה, לוגיסטיקה ותפעול. חבר בשתי וועדות של ה- Transportation Research Board האמריקאי: Travel Behavior and Value ו- Artificial Intelligence. מזכיר לשעבר של ארגון הגג של האוניברסיטאות בבריטניה ובאירלנד בנושאי תחבורה (UTSG). חבר במספר ארגונים בינלאומיים, ביניהם IATBR ,IEEE-ITS, EWGT NECTAR.
סמי אדרי

מנהל אגף מודלים בחטיבת תכנית אב בנתיבי איילון. מוסמך הטכניון בתכנון תחבורה ובעל תואר ראשון בגיאוגרפיה מאוניברסיטת בן גוריון. שימש כמתכנן תחבורה בחברת א.ב. פלאן בין השנים 2009-2017, שם עסק בהכנת תכניות אב ומתאר בתחום התחבורה, בדיקות כלכליות ותכניות אסטרטגיות לתחבורה ציבורית.

 

 

 

 

 

 

 


ד"ר מרק אקלין

מנהל אגף אסטרטגיה בנתיבי ישראל. בעל תואר דוקטור מהטכניון.

במסגרת התפקיד אחראי בין היתר על תכנית אב תנועת סחורות ומטענים, סטנדרטיזציה ואחזקת מודל ארצי, תכנון אסטרטגי של שבילי אופניים וחניוני חנה וסע, בחינת כדאיות נתיבי תחבורה ציבורית, בחינת התאמת מסופים לתוכנית תפעולית של אוטובוסים חשמליים בדגש על הספקי טעינה, ושילוב סימולציית זמן אמת ואופטימיזציה רשתית של רמזורים במערכת שליטה ובקרה של נתיבי ישראל.

בשנים 1997 – 2017 מילה מגוון תפקידים במערך טכנולוגיסטי של צה"ל לרבות ראש ענף שיטות ומחקר של אגף טכנולוגיה ולוגיסטיקה, בין היתר עסק רבות בתחום תכנון, מידול ואופטימיזציה של תהליכי הובלה והפצה.

לאחר פרישה מצה"ל ועד להצטרפות לנתיבי ישראל ביצע תפקידים בכירים בשוק הפרטי ועסק במתן יעוץ לגופים ציבוריים וחברות מובילות במשק.

 

 


 


 


ד"ר גנאדי בירפיר

מתכנן תחבורה ומנהל פרויקטים. 

בעל תואר שלישי (.Ph.D) בביה"ס ללימודי הסביבה מאוניברסיטת תל-אביב ותארים ראשון ושני בגיאוגרפיה עם התמחות במערכות מידע גיאוגרפיות (GIS) מאוניברסיטת בר-אילן.

בעל ניסיון של כ-18 שנה בביצוע פרויקטים של ייעוץ ומחקר בתחומים שונים ובעבודה מול משרדי הממשלה.

מרצה מן החוץ באקדמיה. תחום התמחותו הוא תכנון תחבורה, ניתוח אפיון והטמעה של מערכות מידע ואנאליזה של נתוני עתק. 

פרופ' שלמה בכור

פרופסור בפקולטה להנדסה אזרחית וסביבתית בטכניון וראש המכון לחקר התחבורה בשנים 2011 - 2015.

בעל תואר דוקטור מהטכניון, וניסיון עשיר בפרויקטים של תכנון תחבורה בארץ ובארה"ב.

תחום התמחותו הוא במודלים של ביקוש לתחבורה, רשתות תחבורה ובחירת מסלולי נסיעה.

חוקר ראשי במחקרים שונים עבור משרד המדע, משרד התחבורה, הקרן הלאומית למדע והאיחוד האירופי. 

 

  

 

 


יהושע (שוקי) כהן

כלכלן ומתכנן תחבורה, בעל תואר ראשון בכלכלה ותואר שני בתכנון אזורי באוניברסיטת ת"א, לימודים חלקיים לתואר שלישי בתכנון תחבורה בטכניון. בעל נסיון רב שנים בעבודות בעלות אופי יישומי ומחקרי בתחום התחבורה, לרבות השתתפות בעריכת תכניות אב ומיתאר ארציות בתחום התחבורה, באומדני ביקושים ובדיקות כדאיות של פרוייקטים אזוריים וארציים (לרבות ליווי תכנוני וכלכלי של כביש 6 משלבי תכנונו), במחקר של היבטים שונים בביקוש לנסיעות ועוד. עמד בראש צוות הפיתוח של המודל הארצי לביקוש לנסיעות בשנים 2005-2009, וממשיך בכך בעדכון המודל החל מ 2018. 

מנהל את חברת מתת-מרכז תכנון תחבורה, וחבר בצוות מת"ל- מינהלת תכנון תחבורתי לישראל.


 
דר' בת-חן נחמיאס-בירן

חברת סגל במחלקה להנדסה אזרחית, אוניברסיטת אריאל ועמיתת מחקר ב-ITS Lab) MIT). בוגרת תואר ראשון בהנדסה אזרחית וסביבתית מהטכניון, ובוגרת תואר שני ושלישי בהנדסת מערכות תחבורה מהטכניון. את השתלמות הפוסט-דוקטורט עשתה בת-חן ב-MIT במעבדות SMART אשר בסינגפור. משמשת כראש המעבדה לתחבורה עתידית (Future Mobility Lab) באוניברסיטת אריאל ומחקרה עוסק בהערכה של טכנולוגיות חדשות במערכות תחבורה, סימולציות מתקדמות של רכבים אוטונומיים ושיתופיים, בינה מלאכותית בתחבורה, הערכות כלכליות וסביבתיות של פרויקטים תחבורתיים בקנה מידה גדול ושוויוניות בתחבורה.